Yaklaşık 1,5 aydır ishalim.Tehlikeli bir durum mu?

Yaklaşık 1,5 aydır ishalim. Yapılan tahliler sonucu bağırsağımda amipli kist belirlendi ve gaitada gizli kan pozitif yazıyor. 3 gün serumla antibiyotik verildi fakat değişen bir şey olmadı. Tehlikeli bir durum mu?Kist denilince insan aklına kanser geliyor.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle şunu belirtmeliyim.Amipli kist tedavisinde antibiyotik verilmez.Antibiyotikler temel olarak bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır.Amipli kistdediğiniz ise bir barsak paraziti olup kanserle uzaktan yakından ilişkili değildir.