Yeni doğanlarda TSH değeri ne olmalı?

Yapılan topuk kanı doğduktan sonra alınan zeka testi için alınan kandı tsh ı 16.25 çıktı 1 hafta sonra tekrar topugundan kan aldılar 1 hafta gecti aramadı sağlık ocağı doğduktan 20 saat sonra alınmıstı acaba 1 hafta sonra alınan kanda normal cıktıgı icinmi aramadılar yada daha sonuc çıkmadımı eger kötü cıkarsa ne gibi zararları var tedavi gercekten fayda veriyormu tesekkür edeim iyi günler

Tahlil.com Cevabı : Yenidoğanlarda TSH normal değeri 0-20 arasındadır.Çocuğunuzda sorun yok.Ayrıca sağlık ocağında yapılan taramalarda bir sorun olduğunda mutlaka size geri dönerler.İçiniz rahat olsun problem yok.