First slide
Second slide
Third slide

iki gün kala adetime idrar testi yaptyım ve ikinci çizgi silik çıktı ertesi gün kanda beta hcg yaptırdım 43.48 çıktı

8 ay önce
G

 ben iki gün kala adetime idrar testi yaptyım ve ikinci çizgi silik çıktı ertesi gün kanda beta hcg yaptırdım 43.48 çıktı ve şimdi adetimden 4 gün geçti kesin hamilemiyim?

Tahlil.com

Hep uyarıyoruz,ama galiba bizi dinleyen yok.Gebelik testini adetinizde gecikme olmadan ( 5-7) gün arası yaptırmayın diye.Testi çok erekn yaptırmışsınız.Gereksiz yere masrafa da giriyorsunuz.Birkaç gün sonra tekrar yaptırın testi.Sonra bize yazabilirsiniz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

tup bebekte 18.gunum degerlerim cok iyi ultrasyona bir hafta kaldi ama bugun benim adet gunum sanki adet olacakmisim gibi bi agri var

19 saat önce
G

benim tup bebekte 18.gunum degerlerim cok iyi ultrasyona bir hafta kaldi ama bugun benim adet gunum sanki adet olacakmisim gibi bi agri var sizce olurmuyum bu agrilar normalmi kahv3 akintim 9.gunden beri devam ediyo sizce dis veya kimyasalk gebe olmu hic yasamadim saha once ama korkuyorm

Tahlil.com

Sorduğunuz olasılıklar için bilimsel bir yorum yapılamaz, her hamilelikte bu yazdığınız riskler vardır..

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


şüpheli bir ilişkiye korunmasız girdim 2 gündür 37.7 38 arası ateşim çıkıyor cok az sağ bademciğimde bi ağrı vardı geçti çok halsizim hiv kapmış olma ihtimalim

19 saat önce
G

yaklaşık 4 hafta önce şüpheli bir ilişkiye korunmasız girdim 2 gündür 37.7 38 arası ateşim çıkıyor cok az sağ bademciğimde bi ağrı vardı geçti çok halsizim hiv kapmış olma ihtimalim nedir ?

Tahlil.com

HIV ve AİDS konusunda yeterince bilgi sahibi olmadığınız anlaşılıyor. HIV virusu, bulaşsa bile  kısa zamanda hiç bir belirti vermez
AİDS belirtileri, testin ne zaman yapılacağı gibi konular hakkında detaylı  bilgi almak ve benzer sorulmuş yüzlerce soru ve cevabı okumak için tıklayınız....Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Yaklaşık 60 gündür regl olmuyorum. İlişki yaşamadan önce 5 gün gecikmiştim, ilişki yaşadıktan sonra korunmaya rağmen ek olarak 12 saat sonra ertesi gün hapı(ell

1 gün önce
G

Yaklaşık 60 gündür regl olmuyorum. İlişki yaşamadan önce 5 gün gecikmiştim, ilişki yaşadıktan sonra korunmaya rağmen ek olarak 12 saat sonra ertesi gün hapı(ella) kullandım. Toplam süreçte 60 gündür regl olmuyorum. Kadın doğuma gittim ve kist olduğunu söyledi yine de beta hcg testi de yaptı, test değerlerini söylemedi ama %1 oranında bir hamilelik olabileceğini söyledi. Hamile miyimdir?

Tahlil.com

Ertesi gün hapları, korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçlardır
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Bir kızın üzerinde tayt varken ve erkekte soyunuk iken Vajina tarafına meni gelse hamile kalınabilir mi?

1 gün önce
G

Bir kızın üzerinde tayt varken ve erkekte soyunuk iken Vajina tarafına meni gelse hamile kalınabilir mi?

Teşekkürler

Tahlil.com
Vajinaya sperm hücresi teması söz konusu olmadığı müddetçe gebelik oluşması mümkün değildir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


L
ÇOK OKUNANLAR
H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
1 hafta önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
1 hafta önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
2 hafta önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
1 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.1 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
1 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

1 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir1 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
1 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER