First slide
Second slide
Third slide

Partnerim, ilişkiden 2 gün sonra adet oldu ve 32 gün sonra yine normal adetini oldu. Şu an midem bulanıyor diyor. Hamile mi?

1 yıl önce
G

Partnerim, ilişkiden 2 gün sonra adet oldu ve 32 gün sonra yine normal adetini oldu. Şu an midem bulanıyor diyor. Hamile mi?

Tahlil.com
İlişki sonrasında bir çok kez normal adet kanamasının görülmesi gebeliğin olmadığın gösterir.Partnerinizin şikayetleri başka nedenlere bağlı olabilir

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.

H
İLGİLİ İÇERİK

Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve

17 saat önce
G

Merhabalar size bir şey soracağım ben bu ayın 6 sında adet oldum ve adetten sonra kanamam durmadı çok değil ama sürekli kanamam oldu kanamayla birlikte belde ve kasıklarda sancı başlayınca kan testi yaptırdım beta hcg 47 çıktı doktor şüpheli gebelik dedi 2 gün sonra kendim evde idrar testi yaptım ikinci çizgi silik çıktı bu durumda hamilelik olabilir mi ?

Tahlil.com
Gebelik tetsi pozitif ancak sağlıklı bir gebelik olup olmadığını anlamak için bhcg takibinin yapılması gerekmektedir. Yani idrarda değil kanda gebelik testi yapılarak bu değerde artış veya azalma olup olmadığına bakılmalıdır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Merhaba ben evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Kan tahlili yaptırdım beta değerim 5,00 çıktı ve yanında negatif yazıyor. 2 aydır adet olmuyorum hamile

17 saat önce
G

Merhaba ben evde gebelik testi yaptım çift çizgi çıktı. Kan tahlili yaptırdım beta değerim 5,00 çıktı ve yanında negatif yazıyor. 2 aydır adet olmuyorum hamile olabilir miyim?

Tahlil.com
İdrar testi gebeliğin pozitif olduğunu gösteriyor. Ancak kanda gebelik testinin değeri tam sınırda.Bu değer yanıltabileceği için gebelik var veya yok demek yanlış olur. Bu durumda iki gün sonra kanda gebelik testinin tekrarlanması gerekmektedir. Değerde bariz bir artış olursa bu gebeliğin pozitif olduğu anlamına gelir ve bir kadın doğum doktoruna başvurulmalıdır.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam hamilelikte olan kanamalar tam adet gününe denk gelir mi adet gibi düzenli olur mu yani yerleşme kanaması ve diğer kanamalar tam adet gününde olur mu iyi

17 saat önce
G

Hocam hamilelikte olan kanamalar tam adet gününe denk gelir mi adet gibi düzenli olur mu yani yerleşme kanaması ve diğer kanamalar tam adet gününde olur mu iyi bayramlar

Tahlil.com
Gebelikte normal adet kanaması gibi düzenli kanama olmaz. Üstüne görme kanaması diğer adıyla yerleşme kanaması adet tarihine yakın tarihlerde görülebilir ancak bu her gebelikte olan bir durum değildir ve defalarca tekrarlamaz.
Kanamanın üstüne görme kanaması olup olmadığını ayırt edebilmek için basit bir gebelik testi yapabilirsiniz.Üstüne görme kanamalarında test pozitif çıkar. Eğer negatif çıkarsa gebeliğin olmadığı yönünde bilgi verir.

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


Hocam Beta HCG testi yaptırdım şüphelendiğim için sonuçlarım şu şekilde çıktı Beta HCG (serum) <1,20 0,0 - 5,0 mLU/mL sonucum böyle sonuç pozitif mi negatif m

17 saat önce
G

Hocam Beta HCG testi yaptırdım şüphelendiğim için sonuçlarım şu şekilde çıktı Beta HCG (serum) <1,20

0,0 - 5,0 mLU/mL sonucum böyle sonuç pozitif mi negatif mi acaba?

Tahlil.com

Gebelik yönünden yapılan Beta HCG test sonucunuzu inceledik. Sonucunuz negatif.Yani hamilelik yok

Tahlillerinizi Biruni Laboratuvarlarında yaptırabilirsiniz.


H
SPONSOR BAĞLANTILARQ
TAHLİL MERKEZLERİ
Öne çıkan tahil merkezleri için tıklayın.B
KONU İLE İLGİLİ YORUMDA BULUN
Hey! Bu konu hakkında yorumda bulunmak veya Tahlil.com'a soru sormak için hemen üye ol veya giriş yap
W
YORUMLAR
4 ay önce
G
arzu07

ağrıdan acile gittim 15 gün önce, idrar kan tahlili yapıldı,kan tahlilin MCHC [L] 31,43 ..RDW [H] 18,6 ,çıktı, idrar tahlilin de Eritrosit [E] 1+ çıktı,ilaç kullandım geçmedi,ürolojiye gittim,tekrar idrar tahlili istendi Eritrosit [E] 2+ ve Lökosit [E] +-, sonuçlar nedir acaba?

TahlilCom
Tedaviye rağman şikayetleriniz geçmedi ise idrar kültürü yaptırmanızı öneririz..
4 ay önce
G
fenerbahce_tugce1907

Eşimle sürtünme yoluyla iliski yaşadık vajinamdan içeri biraz boşaldı hamile kalma olasiligim var mı?

Tahlil-com
Evet bu şekilde hamile kalabilirsiniz.
4 ay önce
G
kevsergonulds

Hocam merhaba ben bir ilişki yaşadım fakat vajinanın içine boşalma olmadı sadece kalça kısmına boşaldı yani vajinaya geldi mı bilemem ve ilişki yaşanırken adettim .Daha sonra 25 gün geçti ve idrar testi yaptım negatif cıktı. Sonrasında da adet oldum ama normale göre azdı şimdide adetim bitmesine rağmen karnında ciddi bir şişlik var bu kanamanın adet değilde üstüne adet görme olmasından korkuyorum.

Tahlil.com
Regl iken ilişkiye girmek gebelik oluşumunu engeller diye kesin bir durum yok.Üstüne görme kanaması normal adet kanamasından çok daha farklı ve kısa süreli bir kanama olur. Üstüne görme kanaması olduğunu düşündürüyorsa gebelik testini tekrarlayarak daha net bir bilgi edebilir veya bir kadın doğum doktoruna muayene olabilirsiniz.
5 ay önce
G
karamurat_416

10 aylık bebeğimin test sonuçları

TSH: 1,60
SERBEST T4:14,69
SERBEST T3: 6,35

Tahlil.com

Tahlil.com da tahlil sonuçlarınızın uzmanlarımızca sağlıklı bir şekilde yorumlanması için tahlillerinizin sonuç raporunda belirtilen normal değerlerini de yazmalısınız.
Bu konuda sitemizde bir çok uyarıda bulunup okurlarımızı bilgilendik.
Aşağıda konuya dair uyarılarımızı gözden geçirmenizde yarar var.5 ay önce
G
ades

prolaktin yüksekliği tedavisi görüyordum ilacı bırakınca tekrar yükselme olduğu için doktorum mr istedi. mr sonucunda hipofiz bez parankiminde sınırları net olarak belirlenemeyen 7 mm çapında İV GD sonrası serilerde belirgin kontrast tutulum göstermeyen görünüm mevcuttur denmekte.

Tahlil.com
Hipofiz bezinizde normal olmayan bir oluşum gözlenmiş.Doktorunuz konuya dair detaylı bilgi verecektir.
5 ay önce
G
meltem06_894

adet gunum15 gün gecikti kan testi yaptirdim beta 23 cikti ve adet oldum doktorun bi hafta sonra tekrar test yapacak acaba hamile olabilir miyim?

Tahlil.com

Halk arasında Kimyasal gebelik olarak bilinen durumu  geçiriyor olabilirsiniz.Aşağıda kimyasal gebelik ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kimyasal gebelik ( biyokimyasal gebelik) nedir?

5 ay önce
G
doganage

ALT 119
AST 99
CRP 79
bu değerler yüksek
EOS% 4,5
HGB 13,7
HCT 40,5
bu değerler düşük çıktı, sorun nedir?

Tahlil.com

CRP sıklıkla istenen bir tahlil türü olup  akut faz reaktanıdır.
Tahlil sonucunuzda CRP değeri yüksek olarak görülüyor.
CRP yüksekliğinde ilk olarak akla enfeksiyon ve/veya  romatizmal durumlar akla gelir.

CRP yüksekliğine dair aşağıdaki bağlantıda detaylı bilgi bulabilir ve bu konuda sorulmuş benzer soru ve verilmiş cevapları okuyabilirsiniz.

CRP YÜKSEKLİĞİ NEDİR?

Aynı zamanda ALT ve AST yüksekiğiniz de var.Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.


http://tahlil.com/alanin-aminotransferaz-alt

http://tahlil.com/aspartat-amino-transferaz-ast-sgot-yuksekligi-ve-dusuklugu-hangi-durumlarda-gorulur-ast-normal-degerleri-nedir5 ay önce
G
moosefirst

TSH -- 1.19 (N.D. 0.35 - 4.94)
Vitamin b12 -- 208 (187 - 883)
Ferritin -- 71.59 (21.81 - 274.66)
Folat -- 5.3 (3.1 - 20.5)

Demir (serum) -- 62 (65-175)
UIBC -- 289 (69-240)
TIBC -- 351

2.5 yıldır saç dökülmesi yaşamaktayım

Tahlil.com
Demir eksikliği bulgularınız var.Saç dökülmesinde etken olabilir.
5 ay önce
G
o.bastan

ben yeni evli bi bayanım.. eşimle ilişki anında canım çok acıyor ve ilişki gerçekleştirmiyor kendimi istem dışı çok kasıyorum ne yapmam gerekiyor bunu nasıl yenebilirim?

TahlilCom
Kadın doğum uzmanına gitmeniz ve muayene olması gereklidir..

H
SPONSOR BAĞLANTILARH
SPONSOR BAĞLANTILARH
İLGİLİ MAKALELER