SORU SORMAK İSTİYORUM

Künye

PCT nedir? PCT testi ne anlama gelir?

PCT, Hemogram yani kan sayımı testi parametrelerinden biridir.Kan sayımında, kanın yüzde kaçının platelet yani trombositler (kan pulcukları) tarafından oluştuğunu gösterir.Tek başına fazla bir klinik anlamı yoktur.

SON SORULAR

14 saat önce ayseaskinyilmaz sordu

Erkek arkadaşımla sürtünerek ilişkiye girdik altimizda bir şey yoktu sonra dışarıda eliyle boşaldı ve penisini eliyle temizleyip tekrar vajinama değdi bakireyim hamilelik olur mu ? Zevk suyu vs.gelmiş olabilir..

avatar
13 saat önce TahlilCom cevapladı

Zevk suyu bulaşı ile hamileliğin oluşumu oldukça düşük bir olasılıktır. Tavsiyemiz adet gecikmesi yaşarsanız gebelik testi yaptırmanızdır.

14 saat önce hacer_7777 sordu

Sürtünme ilişki sonrası 1 damla spermle bile hamile kalınır mı?

avatar
13 saat önce TahlilCom cevapladı

Sürtünme yoluyla yaşanan ilişki sonrası hamileliğin oluşma ihtimali oldukça düşüktür. Yine de adet gecikmesi yaşanırsa gebelik testi yaptırılabilir.

1 gün önce derin sordu

Merhabalar, sevgilimle ustune boşalma gibi bir durum olmadan sevisiyoruz ve o ay sevgilimin adeti bir kaç gün geç ve az geliyor bunun sebebi nedir ?

avatar
13 saat önce TahlilCom cevapladı

Adet kanamasını etkileyen pek çok neden vardır. Düzenli adet kanaması görülmüyorsa bazı tahlilleri yaptırmak gerekebilir.

1 gün önce berfuknal sordu

2 gün önce erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ancak kanamam olmadı bakirelik bozulmuş olur mu? Birde erkek arkadaşım üzerime boşaldı bu hamileliğe sebep olur mu?

avatar
13 saat önce TahlilCom cevapladı

Vajinaya sperm etmesi halinde hamilelik ihtimali söz konusudur.

1 gün önce kubra.gs.rap sordu

Şubat ayında sürtünme yoluyla iç çamaşırlı ilişkiye girdim. Martta ygs vardı heralde stresten adet olmadım. O aydada ilişkiye girdim gene iç çamasırlı sürtünerek. Nisanda adet oldum. Ama benim göbeğim yoktu göbeğim olmuş. İki kerede martta hamilelik testi yaptım negatif çıktı. Hamile olma ihtimalim var mı ?

avatar
13 saat önce TahlilCom cevapladı

İlişki sonrasında normal adet kanaması görülmüşse hamilelikten söz edilemez.

1 gün önce nurcuk40 sordu

Merhabalar Aralık Ayında bir ilişkim oldu ondan sonra 4 kere adet oldum. Ilişkiden 70 gün sonra da evde test Yaptım negatifti ama bu ay gecikme yaşıyorum acaba hamilelik ihtimali olabilir mi

avatar
1 gün önce Tahlil.Com cevapladı

Adet olmuşsun defalarca hamilelik ihtimali yok.

1 gün önce ayturkbaran_17 sordu

Kız arkadaşımla bundan 5 gün önce sürtünme yoluyla ilişkiye girdik.Benim üzerimde şort kız arkadaşımın üzerinde kot pantolon ve iç çamaşırı vardı.Boşalma olmadı,ilişki sonrası şortumun filesine ve penisimin üzerine baktığımda zevk suyuna rastladım.Kız arkadaşım 2 aydır adet görmüyordu.Gebelik ihtimali nedir?

avatar
1 gün önce Tahlil.Com cevapladı

Bu şekilde hamile kalma olasılığı imkansız.

avatar
1 gün önce TahlilCom cevapladı

Kıyafetler üzerinden yaşanan cinsel birliktelikte hamilelik oldukça düşük bir ihtimal olsa da mümkündür. Adet gecikmesi olduğu için gebelik testi yaptırılabilir. 

2 gün önce ceyda1996 sordu

Adetim 5 gün gecikmişti erkek arkadaşımla onda boxer bende tayt ve iç çamaşırı varken sürtünerek ilişkiye girdik üstümdeyken çok çok az sperm taytımın vajina bölgesine geldi ve ilişkiden 2 gün sonra normal adetimi oldum hamile kalma riskim varmı ? ve sprmler o kadar kıyafetten geçip vajinaya sızarmı?

avatar
2 gün önce TahlilCom cevapladı

Kıyafetler üzerinden hamileliğin oluşması yok denecek kadar düşük bir olasılıktır. Ayrıca ilişki sonrasında regl gördüğünüz için hamilelikten söz edemeyiz. 

2 gün önce murat_solmaz42 sordu

hocam iyi günler sevgilimle oral ilişki yaşadım. Zevk suyu olabilirdi ucunda bosalma asla olmadı ardından öpüştük sonra vajinamı yaladı benim ağzımda sperm varsa onun ağzına bulaşıp hamile bırakabilir mi Kesin bir cevap alabilir miyim

avatar
1 gün önce Tahlil.Com cevapladı

Hamilelikten söz edilemez.

2 gün önce stranger sordu

Sevgilimle bir ilişki yaşadık yani ikimizinde iç çamaşırları varken sürtünerek oldu benim spermlerim sevgilimin kilotuna geçti kilotu biraz ıslaktı hamile kalma olasılığı var mı ? sevgilim bakire

avatar
1 gün önce Tahlil.Com cevapladı

Hayır gebe kalma ihtimali yok.


Tahlil.com tarafından yapılan tahlil yorumları, sorulara verilen cevaplar ve sitemizde yayınlanan yazılar bilgilendirme amaçlı olup, asla doktor muayenesi ve doktor konsültasyonunun yerini tutmamaktadır.Hastalıkların tanı ve tedavisi, ancak doktor muayenesi ile mümkündür.

Copyright 2015 Tahlil.com Altyapı : Tilya Yazılım

Sosyal medyada takip et! Facebook Twitter Google+