Hepatit Testleri yaptırdım.HBS AG negatif,Anti HBS negatif,Anti HCV nonreactive çıktı.

Hepatit yönünden tahlil yaptırdım.Sonuçlarımı gönderiyorum.HBs Ag 0.01( Negatif),Anti HBS 5.0( Negatif ),Anti HCV 0.10 (Nonreactive).Hepatit testi olarak sonuçlarımı yorumlarmısınız?

Tahlil.com Cevabı : Her 3 testiniz de negatif çıkmış.Yorumlanması ise,HBSAG ve Anti HCV negatif,yani Hepatit B ve Hepatit C hastalığına yakalanmamışsınız.Anti HBS negatifliği ise,Hepatit B ye karşı koruyuculuğunuzun,yani antikorunuzun olmadığını gösteriyor.Aşı yaptırarak koruyuculuk kazanabilirsiniz.Hepatit Testleri ile ilgili daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazımızı da okumanızı öneriyorum.http://tahlil.com/5-soruda-hepatit-testleri