1 ay once doktorum sol overde 7cm cikolata kistn var dedi.1 ay dogum kontrol hapi ve antibiyotik kullandım. CA125 degeri 66 cikti

21 yasinda bekar bir bayanim.1 ay once doktorum sol overde 7cm cikolata kistn var dedi.1 ay dogum kontrol hapi ve antibiyotik kullandm bir sonraki gitmemde kistimin kuculmedigini soyledi.Adet sancisi,duzensizlk yasamadm .CA125 degeri 66 cikti ve ameliyat olmalisin dedi.ne yapmalym?

Tahlil.com Cevabı : CA  125 yüksekliğinin bir çok nedeni olabilir.Ancak tek başına bu yükseklik de çok fikir vermez.Aşağıda CA 125 yüksekliğine dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.CA 125 YÜKSEKLİĞİDoktorunuz ameliyat dediyse mutlaka bir bildiği vardır.Yine de dilerseniz bir başka doktora da muayene olup onun da görüşlerini alabilirsiniz.