1 ay önce tahlil yaptırdım beta 0.2 çıktı yani negatif bir hafta önce yaptırdım 3 gün geçmişti günüm 0.100 çıktı negatif ama neden 0.2 değil de 0.100 çok merak

1 ay önce tahlil yaptırdım beta 0.2 çıktı yani negatif bir  hafta önce yaptırdım 3 gün geçmişti günüm 0.100 çıktı negatif ama neden 0.2 değil de 0.100 çok merak ediyorum.

Tahlil.com Cevabı : Gebelik oluştuktan sonra bhcg hormonu salgılanır ve bu değerin yükseldiği görülür gebelikte.Gebelik yoksa da bu değer her zaman sabit kalmaz ufak değişiklikler görülebilir.Ancak gebelik için istenilen değer ulaşmadığı müddetçe bir önceki testte 0.2 bir sonrakinde 0.100 olması bir anlam taşımaz.