1 hafta öncesinde alkol aldım tahlil değerlerini etkilemiş midir ?

Hocam ben 21 yaşındayım 1 hafta önce elisa tahlilimde HCV değeri 2.54 çıktı şüphelendikten sonra aynı testi 2 defa daha yaptım ama değerler hemen hemen aynı Bilirübin total değerim 1.6 çıktı biyokimya testinde ancak tahlili yapmadan 1 hafta öncesinde alkol aldım tahlil değerlerini etkilemiş midir ?

Tahlil.com Cevabı : Hepatit C tanısı HCV RNA çalışılarak doğrulanmalıdır..