1 yıl önce,doğum yaptıktan 3 ay sonra yaptırdığım testlerde;AST:29(ref:35);ALT:46(ref:45) Yeni yaptırdığım testte ise ;AST:29 ALT:31 çıktı.İki test arasındaki

Yaş:32 Cinsiyet:Kadın 1 yıl önce,doğum yaptıktan 3 ay sonra yaptırdığım testlerde;AST:29(ref:35);ALT:46(ref:45) Yeni yaptırdığım testte ise ;AST:29 ALT:31 çıktı.İki test arasındaki sürede diyet ve yürüyüş ile yaklaşık 9 kg verdim.Hepatit açısından endişe etmemi gerektirecek bir durum var mı?Sezeryan ameliyatı dışında bir operasyon geçirmedim, iğne batması,vb herhangi şüpheli bir durumum olmadı.

Tahlil.com Cevabı :

Değerlerinizde bir sorun görünmüyor.Sonuçlar normal.Ancak hepatit ile ilgili bir şüpheniz var ise ayriyeten hepatit tahlilleri yaptırmanız gerekmektedir.