10 yıldır hashimato tiroidi hastasıyım.7 ay önce tsh değerim 128 idi.Her gün 150 mg lık Eutrox kullandım

Merhaba,10 yıldır hashimato tiroidi hastasıyım.7 ay önce tsh değerim 128 idi.Her gün 150 mg lık Eutrox kullandım dün tahlil yaptırdım tsh değerim 0,06 serbst t4 değerim 1,67 olmuş.İlaçtan mıdır yoksa tiroid hipertiroide dönüşmüş olabilir mi? Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Tabii ki ilaç tedavisi sonrası değerleriniz değişmiş.Bu durumda tedavinizi planlayan doktor süreç konusunda sizi bilgilendirmelidir.