11 aylık bebeğimin kan testi sonuçlarına göre, alkalen fosfataz 842, fosfor 5.90 kalsiyum 10.80 wbc 270 vitamin d (25-hidroksivitamin) 35.4 olarak görünmek

11 aylık bebeğimin kan testi sonuçlarına göre,alkalen fosfataz 842,fosfor 5.90kalsiyum 10.80wbc 270vitamin d (25-hidroksivitamin) 35.4 olarak görünmektedir.Doktorumuz büyüme çağındaki çocuklarda değerlerin yüksek olabileceğini belirtti. 3 ay sonra testi tekrarlayacağız.Karaciğer ultrasonu yapılmasını gerek var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Doktorunuza katılıyorum.Ultrason yapılmasının ise bir zararı yoktur.Doktor uygun gördükten sonra yapılabilir.