1,5 yıldır 24 satlik idrarda 278mg mikroalbümin kaçağım var (ref.değeri max:100mg)

1,5 yıldır 24 satlik idrarda 278mg mikroalbümin kaçağım var (ref.değeri max:100mg) dvit.17 idi şuan 20.95 (ref:.20-50) TA yüksek hipersar plus başlandı şu an ta normal idrarda protein 102 ye düştü d vit takviye hala alıyorum ancak pth önce 78 çıktı sonra 105 çıktı(.referans değeri 15-.65)diğer biyokimyalar normal 1yıl önce batın usg normal çıkmıştı pth ın yükseliyor olmasının sebebi ne olabilir

Tahlil.com Cevabı :

İdrar tahlili sonucunda, idrar analizinde  protein çıkması normal değildir,
Bunun bir çok nedeni olabilir.Nedenlerinin araştırılması, tanı ve tedavisi için Nefroloji bölümüne başvurulması uygun olacaktır.
Aşağıda idrar tahlilinde protein çıkmasına dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İdrar tahlilinde idrarda protein görülmesi ne anlama gelir?