19 yaşında erkeğim zoretanin kullanıyorum ve nefrotik sendrom hastasıyım kan değerlerde kan üre azotu (bun) 5.95 çıktı normal değerler 7.94-20.09 acaba bir soru

19 yaşında erkeğim zoretanin kullanıyorum ve nefrotik sendrom hastasıyım kan değerlerde kan üre azotu (bun) 5.95 çıktı normal değerler 7.94-20.09 acaba bir sorun olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

Eğer üre nitrojen testi sonucu normalin altında ise  bu
karaciğer hastalığı veya yetersiz beslenme nedeniyle olabilir.Fakat üre azotu düşüklüğü karaciğer hastalıklarının ilk bulgusu da değildir.

Bu değere bakarak bir karaciğer hastalığından söz etmek de doğru olmaz.