2 gün önce insülinli şeker yükleme testi yaptırdım ve sonuçlarım aşağıdaki gibi değerlendirir misiniz?

Merhaba, 2 gün önce insülinli şeker yükleme testi yaptırdım ve sonuçlarım aşağıdaki gibi. İnsülin sonuçlarıma göre bir sorunum var gibi gözüküyor ama iş yerinden izin alıp doktora kontrole gittem bir hafta içinde mümkün gözükmüyor. Sonuçlarımı yorumlayıp, en azından doktora gidene kadar nelere dikkat etmem gerektiği konusunda bana yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - AÇLIK KAN ŞEKERİ - 95 mg/dL - Referans aralığı 70 - 100 GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - 30. DAKİKA KAN ŞEKERİ - 136 mg/dL - Referans aralığı 70 - 160 GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - 60. DAKİKA KAN ŞEKERİ - 84 mg/dL - Referans aralığı 70 - 175 GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - 120. DAKİKA KAN ŞEKERİ - 88 mg/dL - Referans aralığı 70 - 140 GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - 180. DAKİKA KAN ŞEKERİ - 74 mg/dL - Referans aralığı 70 - 110 GLÜKOZ TOLERANS TESTİ 75 Gr. - İDRARDA ŞEKER - NEGATIF İNSULİN (AÇLIK) - 26.55 uU/mL - Referans aralığı 2.6 - 15 INSULIN ( 30 DAKİKA ) - 169.9 uU/mL - Referans aralığı 20 - 112 INSULIN ( 60 DAKİKA ) - 79.18 uU/mL - Referans aralığı 29 - 80 INSULIN ( 120 DAKİKA ) - 95.19 uU/mL - Referans aralığı 22 - 60 INSULIN ( 180 DAKİKA ) - 23.78 uU/mL - Referans aralığı 4 - 62

Tahlil.com Cevabı : Siz de insülin direnci belirgin olarak mevcut. Doktorunuzun tavsiyelerine uyun.