2 yıl önce hbv testi sonucu Hbs ag ve anti hbs negatif çıktı, aşı yaptırmadım 10 hafta önce şüpheli ilişki girdim ve test yaptırdım Hbs ag negativ, anti hbs d

2 yıl önce hbv testi sonucu Hbs ag ve anti hbs negatif çıktı, aşı yaptırmadım 10 hafta önce şüpheli ilişki girdim ve test yaptırdım Hbs ag negativ, anti hbs değeri 10 mui/ml aşı olmadan bu sonuç normal mi?Son 2 yılda virüse maruz kalmadım.

Tahlil.com Cevabı :

Raporda belirtilen Anti HBV değerinin referans değerlerini de gönderebilir misiniz.Bu değerin negatiften pozitife dönmesinin aşı olmadan tek bir nedeni vardır.Hastalığı geçirmişsinizdir ve vücudunuzda buna doğal bağışıklık ve antikor oluşturmuştur.