22 aylık ikende deri döküntüsü ve egzema geçirdi. Total ıgE 2,4-34,8 normal değerler oğlumda 48 çıktı

Merhaba, oğlum 23 aylık.4,5 aylık ve 15 aylıkken bronşiolit geçirdi. 20 aylık ve 22 aylık ikende deri döküntüsü ve egzema geçirdi. Total ıgE 2,4-34,8 normal değerler oğlumda 48 çıktı. buğday,yumurta,inek sütü,ev tozu,akar ve polen değerleri normal çıktı.Yüksek çıkan sonucu değerlendirebilirmisiniz

Tahlil.com Cevabı : Tek başına Total IGE yüksekliği bir hastalık tanısı koydurmaz.Ancak çocuğunuzun alerjik bir yapısı olduğu konusunda bilgi verir.