22 yaşındayım bekarım adet gecikmesi yaşıyorum son 2 aydır hiç adet olmadım

22 yaşındayım bekarım adet gecikmesi yaşıyorum son 2 aydır hiç adet olmadım doktora gittim sol tarafta 4.9 cm anekoik kistik lezyon izlendi tarlusal diye bir ilaç verdi doktor fakat yine adet olmadım farklı bir doktora gittim hormon testi yaptı değerler TSH 1.77 FSH 4.49 Beta hcg 0.5 Estradiol 43.57 prolaktin 37.57 LH 9.73 çıktı prolaktin yüksekmiş primolut yazdı 1 hafta geçti yine olmadı napmal

Tahlil.com Cevabı :

Hormon testlerinizi yorumlamamız için testlerin referans değerleri ve kanın adetin hangi döneminde alındığına dair bilgi vermeniz gerekir.
Adet gecikmesi ise sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.
Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.