23 gün önce kürtaj oldum ve 23 gün sonra ilişkiye girdim korunmasız ama içime boşalmadı hamile kalma olasılığı var mi?

Tahlil.com Cevabı : Hormonlarınız artık normale dönmeye başladığı için korunmasız ilişkiden gebelik oluşma riski vardır. Ancak Düşük  sonrası yapılan gebelik testleri pozitif çıkabilir henüz hormonlar tamamen  normale dönmeden test yapıldığı için.Bu yalnızca idrarda değil kanda yapılan gebelik testinde de geçerlidir.Düşük sonrasında 40-45 gün kadar bir süre adet olmazsanız jinekolojik muayene gerekebilir.Gebelik testi yapacak olursanız kanda yaptırarak değerde artış yada azalma olması takip edilerek gebelik oluşup oluşmadığı anlaşılabilir.