28 yaşındayım. Romatizma teşhişi koydu doktorum romatoloji bölümüne sevketti. Kan tahlili sonuçlarım; glukoz : 112, kan üre azotu : 20, alkalen fostafaz : 57...

28 yaşındayım. Romatizma teşhişi koydu doktorum romatoloji bölümüne sevketti. Kan tahlili sonuçlarım; glukoz : 112, kan üre azotu : 20, alkalen fostafaz : 57albümin : 3,4, demir (serum) : 23, transferin saturasyon : 5.91, CRP : 1,52, Romatoid faktör(nefelometrik) : 42.5 yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil sonuçlarınızı incelerken glukoz değerinizin 112 olması dikkati çektirdi.Normalin az üzerinde çıkmış.Tekrar kontrol ettirmenizde yarar var.Ayrıca demir değeriniz de düşük.Kansızlık sorununuz olabilir.RF değeriniz yüksek.Ancak sırf bu yüksek değerle iltihaplı romatizma olduğunuz söylenemez.