3 yasinda ki kizimda Beta Thalassemia major var. Kan sayimindan cikan sonuc hemoglobine seviyesinin 2.7 oldugu idi.

Hocam 3 yasinda ki kizimda Beta Thalassemia major var.Gecen hafta cok sikayetleri vardi, bir ara bilincini dahi kaybetti.Kan sayimindan cikan sonuc hemoglobine seviyesinin 2.7 oldugu idi.2 torba kan aldi, suan iyi gibi. Doktorun dedigine gore olumden donmus. Bu hemoglobinin bu kadar dusmesi organlarina zarar vermis midir? Ya da kalici bir hasar birakir mi? Saygilar,

Tahlil.com Cevabı : Sadece 2,7 nin çok düşük bir değer olduğunu söyleyebiliriz. Zaten doktor gerekli bilgiyi vermiş