30 yaşındayım.iki yıl önce Kadın hastalıkları genel muayene için hastaneye başvurduğumda ca 19-9 sırasıyla 50,11-65,54 çıktı ve kolonoskopi endoskopi yaptırdım

30 yaşındayım.iki yıl önce Kadın hastalıkları genel muayene için hastaneye başvurduğumda ca 19-9 sırasıyla 50,11-65,54 çıktı ve kolonoskopi endoskopi yaptırdım ve sorun yok dendi.tekrar kontrollere gitti ve şu anki ca 19-9 değeri 70,53 ve hiç geçmeyen sağ böbrek bölgemde boşluğumda ağrı var.

Tahlil.com Cevabı :

Tümör markırları denilen bu testlerin tanı koyma özelliği azdır. Genellikle tanı koyulmuş hastalıkların takibinde kullanılırlar. gerekli incelemelerin hepsi yapıldı ise önemsizdir..