31yaşında akdeniz anemisi taşıyıcı bayanım

31yaşında akdeniz anemisi taşıyıcı bayanım.hgb:9.36 hct:29.8 mcv56.9 mch 17.9 mchc:31.4 rdw:22.5 lym3.71 sonuçları yorumlarsanız sevinirim...

Tahlil.com Cevabı : Akdeniz anemisi taşıyıcılığı ile birlikte demir veya B12 eksikliği de olabilir, araştırılmalı ve eksiklik var ise tedavi verilmelidir..Taşıyıcılık için hgb değeriniz fazla düşüktür..