3,5 yaşındaki kızımda haşimoto şüphesiyle yapılan testte ANTİ-TPO 88.28 çıktı?

3,5 yaşındaki kızımda haşimoto şüphesiyle yapılan testte ANTİ-TPO 88.28 çıktı. ancak kan verirken grip-nezle gibiydi. yüksek çıkması enfeksiyonundan dolayı olmuş olamazmı? grip olduğumuzda bu antikor yüksek çıkarmı?yoksa sadece haşimoto damı yüksek çıkar? . Download: eType1.com/f.php?FN4ZSG

Tahlil.com Cevabı :  gripnezle gibi durumlar Anti TPO testine tesir etmez.