4 yasinda ki oglumun aPTT degeri 48 ciktigi icin ameliyat etmediler. 4 Ay önce degeri 32 idi. 48 degeri cok mu yüksek ve tehlikelimi? Nasil tedavi edilir?

4 yasinda ki oglumun aPTT degeri 48 ciktigi icin ameliyat etmediler. 4 Ay önce degeri 32 idi. 48 degeri cok mu yüksek ve tehlikelimi? Nasil tedavi edilir? PTZ: 95 aPTT: 48

Tahlil.com Cevabı : Evet APTT yüksek ancak tek başına bu bir hastalık tanısı koydurmaz.Önümüzdeki günlerde ilava hematolojik tahlillerle yeniden değerlendirmek gerekecektir.