4 yaşını bitirmek üzere olan kızım var. Wbc ve monoksit yüksekliği lösemiyi çağrıştırır mı?

4 yaşını bitirmek üzere olan kızım var.kilo:17 boy 101 cm, kızımın şikayeti 1,5 ayda bir yüksek ateş rahatsızlığı. biyokimya testleri , ast: 26, üre:30,, aso:49 ,crp:0,97, Fe:15 , sedimantasyon: 6 (0-20)hematolojik testler , wbc 17,3lym :1,8 ,%lym:10,3,, mon:2.9 ,mon%:16,9,gra:12,6, %gra:72,8, rbc:4,89 ,hgb12,2, hct:38,3 , mcv :78,4, mch :24,9 ,mchc:31,9 ,rdwc:14 ,plt:287 ,mpv 7,6 ,pct, 0,22 ,pdw:14,1 , lym düşüklüğü ,wbc ve monoksit yüksekliği lösemiyi çağrıştırır mı?

Tahlil.com Cevabı : Kızınızda lösemiyi düşündürecek bir bulgu görülmüyor testlerin bu haliyle. wbc yüksekliği dikkat çekici değil.Aşağıda yaş gruğlarına göre wbc değerlerini göreceksiniz.Kızınızda 15500 e kadar olabilir wbc.17300 ise çok yüksek sayılmaz.Monosit ve wbc yüksekliği enfeksiyonlarda görülebilmektedir.Kızınızda da enfeksiyon sonrası bu tür bir tablo olağan kabul edilmelidir.Değerler hep yüksek seyrederse bir çocuk hematoloji uzmanına başvurabilirsiniz.Gerkli görürse periferik yayma adlı bir tahlili isteyebilir