40 yaşındayım ve tahlil sonuçlarım şöyle yorumlayıp ne yapmam gerektiğini belirtirseniz sevinirim?

40 yaşındayım ve tahlil sonuçlarım şöyle yorumlayıp ne yapmam gerektiğini belirtirseniz sevinirim.Ayrıca bu sonuçlar normale biner mi?Binmezse bunun sonucu ne olabilir?Resmen yemek yemeye korkar oldum.Doktorum glifor ile lipanthyl ilaçları verdi.ultrasonda herşey normal yazıyor.sonucu: hepatik steatozis+meteorizmürik asit 8,8glukoz 111total kolestrol 277hdl 38ldl 59trigliserid 589b12 237diğer sonuçlarım normal aralıkta yalnız şeker yüklemesi de yapıldı aç 107 120dk sonraki 141 çıktı(son bir haftada üç öğünde balık , bir öğün olarak ciğer kebap ve ara öğünlerde kuru badem ,kuru pasta tükettim bu sonuçları bu kadar etkiler mi?) Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Diyabet yönünden ciddi risk altında olduğunuz ve yağ değerlerinizdeki yükseklik ortada.Düzenli olarak endokrinoloji bölümünde kontrol edilmelisiniz.