49 yaşında arkadaşımda adet gecikmesi oldu. Hamilelik mi yoksa menapoz kaynaklı bir gecikme midir?

 Merhaba çok acil cvp verirsenz sevinrm.bi akrabam 49 yaşında düzensiz adet dönemleri varmış bu yıl en son ramazan bayramında adet olmuş.hamilelik gibi bişey varmıdır sizce menapoz mudur?

Tahlil.com Cevabı : Adet düzensizliğinin menapoz kaynaklı olması çok daha mümkün. Ancak gebelik şüphesi varsa arkadaşınız gebelik testi yaptırabilir.