5 yaşında kızım var ateşi ve ishali vardı gaita kültüründe patojen bakteri izole edilmedi diyor?

5 yaşında kızım var ateşi ve ishali vardı gaita kültüründe patojen bakteri izole edilmedi diyor, gaitanın mikroskopik incelemesindede protozon trofozit kisti, helmint yumurtası görülmedi. Her sahada bol lökosit görüldü diyor. Doktor bişey yok dedi bol lökosit mikrobik olduğunu gösterirmi hala ishal

Tahlil.com Cevabı : Bol lökosit görülmesi olağan değil, bu durumda gaita kültürünü tekrarlatmak özellikle de Camphylobacter bakterisi yömünden de araştırma yapan bir merkezde kültür testinin yapılması uygun olabilir.