59 yaşında erkeğim.Trigliserit 316,Kolesterol 225,HDL 29,LDL 63,ALT 44 yaptırdığım tahliller.Kolesterol yüksekliği önemli mi?

59 yaşında bayım.Trigliserit 316,Kolesterol 225,HDL  29,LDL 63,ALT

Tahlil.com Cevabı : Kolesterol ve trigliserit değerleriniz yüksek,ALT ise hafif yüksek.Benim önerim düzenli spor,diyetisyene danışarak diyet ve kilo verme ile bu değerleri düzeltebileceğiniz.Eğer değerlerde düşme olmaz ve yükseklik artarsa ilaç tedavisi de gündeme gelebilir.