7 Yaşında kızım şeker komasına girdi, tahlil yapıldı sonuçları sizde değerlendirir misiniz?

23e kimde 7 yaşındaki kızım 475 şekerle komaya girdi.hastalığı yeni öğrendik.1.5 gün yoğun bakımda kaldı. 7 kasımda 24 saatlik idrar toplayıp tahlil yaptırdık sonuçlardan hiç bir şey anlamadık 24h lik mikroA 0.5 idrar hacmi 3600 -* 24h lik mikro A 18 31 ekim kan sonuçları ise kortizon 16.6 folik asit 5.2 anti-tpo 0.00 VB-12 522 TIBC 268 Anti TG 0.85 DEMİR 58 UIBC 210 TSH 3.49 FT4 1.26 Hemoglobin A1c 13.4 değerler güzel değil ama doktorumuz 3 ay sonra için randevu verdi ne yapmalıyız yardımcı olursanız seviniriz.

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Kızınızda diyabet olduğu anlaşılıyor.Ancak hemen panik olmayın, bu hastalığı olup da sağlıkli yaşantı süren binlerce çocuk var. Çocuk endokrinolojisi bölümünde takiplerinizi sürdürmelisiniz.