8 ay önce idrar tahlilimde eritrosit değerim yüksek çıktı uroloji,nefroloji ve kadın doğuma gittim hiç bir sonuç alamadım

 8 ay önce idrar tahlilimde eritrosit değerim yüksek çıktı uroloji,nefroloji ve kadın doğuma gittim hiç bir sonuç alamadım sadece sistoskopi yaptırmadım idrarla ilgili şikayetim yok sağ kaburga altında ve sırtımda ağrılar oluyor eritrosit bazan artıyor bazan düşüyor en son 16 çıktı ne yapmal

Tahlil.com Cevabı : İdrarda rbc olması eritrosit yani kanama olduğunu gösterir. Doktorunuz bu tahlil bulgusunu, muayene bilgileri ve ilave tahliller ile birlikte değerlendirerek gerekli kararı vermelidir.Tercihen ultrason, radyolojik bazı tahliller, idrar kültürü gibi ilave tanı yöntemlerine ihtiyaç olabilir.