9 aylık evli biriyim evlendiğimden beri sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiyorum.Özellikle her ilişkiden sonra oluyor

9 aylık evli biriyim evlendiğimden beri sürekli idrar yolu enfeksiyonu geçiyorum.Özellikle her ilişkiden sonra oluyor bu durum eşimde gitmişti doktora onda da enfeksiyon ve kum dökme durumu varmış bu durum bulaşıcı olabilir mi?.Tahlil değerlerimde Dansite 1.015,ph 6,Lokasit 60,eritrosit 48,Epitel 18

Tahlil.com Cevabı : İdrar yolu enfeksiyonu tanısında en güvenilir yöntem idrar kültürüdür.Ancak bu tahlili yaptırmamışsınız anlaşılan.İdrar yolu enfeksiyonu eşler arasında da cinsel temas yoluyla bulaşabilir üretrit denilen başka bir enfeksiyon da olabilir.Bir üroloji uzmanına her ikinizin de ileri tetkik ve tedavi için başvurması uygun olacaktır.