9,5 haftalık gebeydim ilk hamileliğim herşey yolunda giderken bebeğin kalbi durmuş dediler bebeği kürtajlan aldılar.parça patolojiye gönderildi

 Merhabalar hocam ben 9,5 haftalık gebeydim ilk hamileliğim herşey yolunda giderken bebeğin kalbi durmuş dediler bebeği kürtajlan aldılar.parça patolojiye gönderildi .tanıda histopatolojik bulgular partial hydatıdiform mole için karekteristik bulguların tamamını göstermemekle birlikte bazı bulguları içermektedir.bu nedenle olguda persistan trofoblastik hastalık açısından B-HCG takibi yapılması önerilir.diye yazılır bana bunu açıklayabilirmisiniz rica edersem . mikroskopise şöyle kesitlerde birçok alanda polimorf lökositlerle infiltre nekrotik desidua koryoamnionik zarlar ve arada iki tip normal sınırlarda ve hiperplastik ödemli seyrek olarak santral kavitasyon gösteren koryon villusları görülmektedir.bunlar genel olarak polar seyrek olarak da periferik nonpolar proliferasyon ve fenestrasyon gösteren sitotrofoblastlar ve sinsityotrofoblast ile çevrilidir. kafam çook karışık bana yardımcı olun ve tekrar gebe kalmak istiyorum kaç zaman sonra gebe kalmam gerek bilginize ihtiyacım var

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle geçmiş olsun.Sonuç olarak mol hidatiform denen bir olay yaşamışsınız.Kısaca özetlemek gerekirse yumurtanın döllenmesindeki bazı hatalar sonrası rahminiz içinde cansız bir organizma oluşmuş.Yani normal gebelik süreci devam ederken normal olmayan bir gebelik haline dönüşmüş. Bir kadın doğum uzmanı muayene bulgularınıza göre size en doğru bilgiyi verecektir.