Acil bir hasta için kan vermeye gittiğimde kanımdaki hemoglobin değerinin 19.1 olduğu öğrendim ne yapmalıyım?

Acil bir hasta için kan vermeye gittiğimde kanımdaki hemoglobin değerinin 19.1 olduğu bunun ise yüksek bir değer olduğu söylendi. yaşım 33 hayatımda hiç sigara içmedim. dengeli beslenir ve düzenli spor yaparım. ve ankara da yaşıyorum. daha önce hiç kan vermemiştim. düzenli kan vermemi tavsiye ettiler.neden böyle çıktı bilemiyorum. başka yapmam gereken bir şey var mı teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : İlk önce testi tekrar ettirin, yine yüksek çıkarsa,hematoloji bölümüne başvurun