Açlık kan şekeri 111 tokluk kan şekeri 185 çıktı.Açlık insülin değeri de 20,5.İnsülin direncim var mı?

Açlık kan şekeri 111 tokluk kan şekeri 185 çıktı, insilün direnci için tahlil yaptırdım . Açlık insülin değerim  20,50 çıktı. Ben de insilün direnci var mıdır?

Tahlil.com Cevabı : Sizde insülin direnci mevcut ve diyabetin bir öncesi evresi olan prediyabetik  (gizli şeker)  safhasındasınız. Endokrinolojiye başvurun