Açlık kan şekerin 69 çıktı. Glikozile hemoglabin ise 6,3 çıktı.

 Açlık kan şekerin 69 çıktı. Glikozile hemoglabin ise 6,3 çıktı. gittiğim dr normal olduğunu söyledi.biraz yürüyüş yapmamı ve 3 ay sonra tahlili tekrarlamamı istedi.ama netten araştırdığım kadarıyla hem normalin üzerinde. sizce endokrin uzmanına gitmem gerekiyor mu ?

Tahlil.com Cevabı : Bizce gidin, bir kaybınız olmaz.6 ve üstü hba1c değerlerini araştırmakta yarar var.İlave tahliller de isteyebilir.