Adet günümden 10 gün önce kan testi yaptım 0.9 çıktı. Adet günümün üstünden 3 gün geçince tekrar test yaptım 1160.0 çıktı. Sağ tüpüm çok ağrıyor ikiz bebek mi a

Adet günümden 10 gün önce kan testi yaptım 0.9 çıktı. Adet günümün üstünden 3 gün geçince tekrar test yaptım 1160.0 çıktı. Sağ tüpüm çok ağrıyor ikiz bebek mi acaba ? Bide değerler çok yüksek değil mi?

Tahlil.com Cevabı :

Yazmış olduğunuz bhcg değerine göre  tahmini olarak 5 haftalık hamile olduğunuz söylenebilir.Ancak gebeliğin varlığını ve sağlıklı bir gebelik olup olmadığını kesin olarak belirleyecek olan durum ultrason muayenesinde kesenin görülmesi ile mümkündür.Gebeliğin çoğul veya tek olduğu da ancak ultrason muayenesinde belli olur.Bu yüzden bir kadın doğum doktoruna başvurmanızda fayda var.Normal gebelikte bhg değerinin hızla artması beklenir.Yani yüksek olması bir sorun olduğu anlamında değildir.

Gebelik haftasını hesaplamak için sitemizde bulunan gebematiği kullanabilirsiniz.