Adetimde geçikme olmamasına rağmen üstüne görmeden şüphelendiğim için evde gebelik testi yaptım negatif çıktı ancak eğer hamile isem şu an 8..haftadayım

Merhaba.Adetimde geçikme olmamasına rağmen üstüne görmeden şüphelendiğim için evde gebelik testi yaptım negatif çıktı ancak eğer hamile isem şu an 8..haftadayım ve belirtileri yaşıyorum psikolojik olabilir mi? Tekrar eczaneden alınan gebelik testini alıp yapsam doğru sonuca ulaşabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Gebelik testi negatif çıktığı halde hala hamile olabileceklerine inanan bir çok Tahlil.com okuru var.Adet kanaması gördükleri halde, hala hamilelik yönünden test yaptırıp, test negatif çıksa bile hamilelik korkusundan kurtulamıyorlar.Hamile olmadığınızı söyleyebiliriz.,Buna rağmen hala hamilelik korkusundan kurtulamıyorsanız psikojik destek almanız da gerekebilir.