adetin 21. günü yapılan progesteron testimin sonucu 3.81

adetin 21. gunu yapılan progesteron testimin sonucu 3.81 cıktı yorumlarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Kandaki progesteron düzeyi âdet dö­nemlerine göre farklılıklar gösterir. Âdet sonrası foliküler faz denilen ilk yarı­da değerler oldukça düşüktür; 0,3-1.8 ng/ml arasındadır. 14. günde ovulasyon yani yu­murtlama gerçekleşince artmaya başlar. 21.günde sarı cisim yani corpus luteum oluşmaya başlayınca hızla artarak 2,5-25 ng/ml gibi yüksek değerlere ulaşır. Bu döneme zaten luteal faz denir. Sizin sonucunuz da normal görülüyor.