Adetin son günü veya bitiminin 1-2 gün sonrasında gebe kalma ihtimali var mıdır?

Adetin son günü veya bitiminin 1-2 gün sonrasında gebe kalma ihtimali var mıdır? 27-28 günde düzenli adet görüyordum sadece geçen ay ella kullandığım için adetimi bu sefer 34. günde gördüm 6 günlük bir gecikme yaşadım ve adetimin bittiği gün ilişkiye girdim, ella kullanmalı mıyım?

Tahlil.com Cevabı : Kesinlikle gebelik oluşmaz diye bir şey söyleyemeyiz.Adet kanaması doğum kontrolü sağlamaz.
İlişki sonrasında kullanılan ertesi gün hapı adet düzensizliğine neden olabilmektedir.
Bu ilacın önerilen kullanımı ayda 1,yılda 2 tablettir. Bu yüzden bir kadın doğum doktoruna başvurarak kullanmanız daha doğru olacaktır.