Alt 61-ggt 99-ıgf-1 90,2-growth hormon 0,05-estradıol 27-prolaktin 35 ( hipofiz Mr ım normal ) bu sonuçlar neden böyle

Kolestrol 222-hdl 39-ldl 175-alt 61-ggt 99-ıgf-1 90,2-growth hormon 0,05-estradıol 27-prolaktin 35 ( hipofiz Mr ım normal ) bu sonuçlar neden böyle. sebebi ne olabilir? Teşekkürler şimdiden. Bu arada beslenmeme çok dikkat ederim.

Tahlil.com Cevabı :
ALT ve GGT  karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

ALT YÜKSEKLİĞİ

GGT YÜKSEKLİĞİ

Prolaktin hormonu değeriniz de normalin üstünde çıkmış. Bu sonuç normal değil.
Prolaktin yüksekliği nedenlerine yönelik  doktorunuz ilave tahliller isteyebilir ve/veya  tedaviye başlayabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.

Prolaktin yüksekliğine dair detaylı bilgi almak için  tıklayınız....