ANA(anti nukleer antikor-İFA) NEGATİFEGATİF NEGATİF- KROMOZOMAL BOYANMA GÖRÜLMÜŞTÜR

Mikrobiyoloji-Otoimmün Örnek Türü:Test Adı Sonuç Birim Referans Değer Açıklama ANA(anti nukleer antikor-İFA) NEGATİFEGATİF NEGATİF- KROMOZOMAL BOYANMA GÖRÜLMÜŞTÜR Anti-Jo-1 SINIRDA POZİTİF annem romatoid artrit hastası bu sonuçlar ne anlama geliyor?

Tahlil.com Cevabı :

Anti-Jo başta polimiyozit-dermatomiyozit olmak üzere kollajen doku hastalıklarında yükselebilen bir markırdır. annenizde de romatoid artrit gibi kollajen doku hastalığı olduğu için mutlaka romatolojiye başvurun