Annem hepatit C hastasi midir?

merhabalar hocam. anneme yapilan elisa testi sonucunda anti-hcv 14,28(pozitif) cikti. doktoru hcv rna testi istedi. testin sonucu da 427.389 IU/ml, pcr kantittatif real time 12-100.000.000 araliginda degerlendirilmis fakat negatif ya da pzitif oldugu belirtilmemis. annem hepatit C hastasi midir?

Tahlil.com Cevabı : Annenizde Hepatit C virus enfeksiyonu mevcut. Enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririz. Geçmiş olsun.

b************** :

mrhba hocam,gonderdigim sonuclara gore,annemde hepatit C virus enfeksiyonu mevcut demistiniz.annemle ayni donemde yaptirdigim elisa testimin sonucu anti-hcv 0.05 cikti.,bende hcv-rna pcr testi yaptirmalimiyim?annemden bana bulasmismidir?hastaligin kendiliginden iyilesme olasiligi vamidir?oran nedir?

Cevap:

 Anti HCV'niz negatif çıkmış. Sizde hepatit C virüsü mevcut değil. Bu nedenle HCV RNA yaptırmanıza gerek yok.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.