Annemin sedimantasyon (2 saat) degeri 130 cikti crp de siniri biraz gecmis durumda.

Annemin sedimantasyon (2 saat) degeri 130 cikti crp de siniri biraz gecmis durumda. Tiroid nodullerinde degisiklik olmus. Telaslanmali miyiz?

Tahlil.com Cevabı :

Sedimantasyon testi ile birlikte CRP testinin yüksek çıktığı durumlarda ilk olarak akla enfeksiyon ihtimali gelir.

Her 2 testin de yüksekliği hangi durumlarda olabilir konusunda aşağıdaki bağlantılarımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz...