Anti HBS (Mikropartikül Immün Assay-Meia) Normal Değer : 0.0 - 9.9 Bir Önceki Sonuç : 17.88 (Positive) ?

Anti HBS (Mikropartikül Immün Assay-Meia) Normal Değer : 0.0 - 9.9 Bir Önceki Sonuç : 17.88 (Positive) Anti HAV IGG (Mikropartikül Immün Assay-Meia) normal değer 0 - 19.9 bir sonraki sonuç > 100.0 (Positive) yorumlarmısınız hocam

Tahlil.com Cevabı : Hepatit test sonuçlarınızı değerlendirdik.Sizde Hepatit B ye karşı bağışıklık yani koruyuculuk oluşmuş.Bu sonuç iki nedene bağlı gelişebilir.Aşağıda olası iki nedeni görebilirsiniz.1.Daha önce Hepatit B aşısı olmuşsunuz.Olduğunuz aşıya bağlı olarak bağışıklık gelişmiş.Bu nedenle Anti HBS testiniz pozitif çıkmış. 2.Önceden Hepatit B enfeksiyonu geçirmişsiniz ve sonrasında da vücudunuz buna karşı bağışıklık oluşturmuş.Her iki durumda da şu anda  bir hastalığınız bulunmadığını gösterir sonucunuz, korkulacak bir durum yok.Aynı şekilde önceden Hepatit A enfeksiyonu geçirmişsiniz buna karşı da antikor oluşmuş.Bu nedenle Anti HAV IGG (Mikropartikül Immün Assay-Meia) normal değer 0 - 19.9 bir sonraki sonuç > 100.0 (Positive) çıkmış.