Anti HCV ELİSA testim pozitif çıktı.Panik oldum,ne yapmalıyım?

Soru:Kan tahlili yaptırdım.Anti HCV ELİSA testim pozitif çıktı.Panik oldum,ne yapmalıyım?

Tahlil.com Cevabı : Tahlil.com: Hemen endişelenmenize gerek yok.Öncelikle testi bir başka merkezde mikro ve makro elisa yöntemleri ile tekrarlatmakta fayda var.Yine pozitif çıkarsa HCV RNA adında doğrulayıcı bir testle bir analiz daha yapılması.Yine sonıç pozitif çıkar ise,bir gastroenteroloji uzmanı veya intaniye uzmanına başvurun.