Anti HCV ELİSA testim pozitif ( reaktif ) çıktı.Doktor HCV RNA testi istedi.

Anti HCV testim pozitif çıktı.Doktor HCV – RNA testine gönderdi ve emin olmamız lazım dedi.Ne anlama geliyor hocam bu.Lütfen yardım edin. Ü

Tahlil.com Cevabı : HCV testiniZ elisa yöntemiyle çalışılmış.Ve pozitif çıkmış.Ancak hemen panik olmayın.Mikro ELİSA yöntemiyle kimi zaman yalancı pozitif sonuçlar alınabilmektedir Hepatit C için.Doktorunuz da bu nedenle doğrulama için PCR yöntemiyle HCV RNA istemiş.HCV RNA sonucu bize bilgi verecektir.