Anti mikrozomal antikor referans aralığı 0-9 iken bende 176,2 çıktı bu neyi ifade ediyor?

Tahlil.com Cevabı : Anti mikrozomal antikor,tiroid hastalıklarının değerlendirilmesinde kullanılır. Hashimoto tiroiditi, tiroid karsinomları, hipotiroidizm, pernisyöz anemi ve Graves hastalığında tiroid mikrozomal antikor düzeyi yükselir. Özellikle Hashimoto tiroiditinin tanısında kullanılır. Sizde de bir tiroid hastalığı olabilir.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.