aso değerim 630 çıktı sedim 13 crp 1 ,m çöktü.kötü birsey olabilir diye korkyrum

aso değerim 630 çıktı sedim 13 crp 1 ......10 gün penos kullandım yine aynı değerde. doktor 2 gün ilacı bırak sonra boğaz kültürü alalım dedi. özellikle akşamları halsizlik ve mide bulantısı oluyor. boğaz enfeksiyonu da var.anksiyete de var mağızdanim çöktü.kötü birsey olabilir diye korkyrum ne yapmly

Tahlil.com Cevabı : ASO değeriniz yüksek.Streptokok adlı bakterinin yol açtığı  enfek­siyonunun ardından Anti Streptolizin O  üre­timi meydana gelir.Kanda yüksek oranda ve sürekli antistreptolizin-0 bulunması streptokokların yol açtığı ve  uzun süredir yerleşmiş olan bir enfeksiyonu  gösterir.                   ASO yüksekliği ile ilgili daha detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....